• Sertifika
  • ISO 9001: 2017
  • Adres
  • Orhanlı Mh. Demokrasi Cd. No: 87 Tuzla / İSTANBUL

Dolgu Lastik ve Teknik Bilgiler

Niçin Dolgu Lastik

Dolgu lastikler, havalı lastiklerin oluşturduğu problemler ve iş kazaları dikkate alınarak üretilmiştir. İşlevsel olarak aynı işi görmektedir; ancak havalı lastikte yükü hava taşırken, dolgu lastikte yükü kauçuk karkas taşır. Bu sebeple dolgu lastiklerde patlama, hava basıncının azalması ya da tamamen havasız kalma gibi sorunlar ortaya çıkmaz.

Dolgu lastiklerde kullanım ömrü gerek diş derinlikleri gerekse de diş derinliklerinin bitmesi sonrası diş açma uygulaması sayesinde havalı lastiklere oranla çok daha uzun ömürlüdürler.

Havalı lastikler yüklü vaziyetteyken patlama veya hasarlanma ile karşı karşıya kalması halinde iş kazalarının oluşma riski ortaya çıkabilir.

Dolgu lastikler, havalı lastiğin hasarlanma ya da havasız kalma dolayısıyla servis dışı kalmasından ötürü yaşanacak zaman ve iş kayıplarının kullanıcı için önemli bir maliyet teşkil ettiği kullanım alanlarında tercih edilmektedir.

İz bırakmayan (Beyaz-GRİ) dolgu lastikler, kullanılan zeminde lastik izi kalmaması amacıyla geliştirilmiştir. İz bırakmayan lastikler başlangıçta hijyen ihtiyacının ön planda olduğu gıda, ilaç, beyaz eşya vb. sektörlerde tercih edilmekteyken, epoksi zemin kullanımının artmasından dolayı her geçen gün kullanım alanı artmaktadır. İz bırakmayan lastikler “Beyaz Dolgu” olarak adlandırılsa da ürünlerin rengi açık bej, sarı ya da gri olabilmektedir. Renklerin önemi yoktur İz yapmayan özelliği olması yeterdir. Kullanılan jantın yapısına göre standart segman sız ya da kendinden segmanlı olarak ayrılmaktadır.

Qibla 2018 Yılında Ticari Faaliyetine Başlamıştır.

Qibla Endüstriyel Lastik

Üretim ve müşteri ilişkilerimizi kalite yönetim standartlarında gerçekleştirmek ve bu ilkemizi geliştirerek devam ettirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Çevre bilincini üst seviyede tutarak enerji ve atık yönetimi ile doğayı korumak için tüm yasal düzenlemelerin gerekliliklerini yerine getiriyor ve daha fazlası için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

  • Yüksek Teknoloji
  • Uzman Personel
  • Hızlı Sipariş
  • Kaliteli Ürünler
0+

Müşteri

0+

Yıllık Tecrübe

0%

Memnuniyet